Air bank už má 100000 klientů

Air bank nedávno oslavila prvních 100.000 klientů. Podařilo se jí to po 15 měsících fungování. To asi čekal málokdo. Možná to nečekala ani samotná banka. Úspěch je to pěkný ale s českým bankovnictvím to zatím moc nezahýbalo. Alespoň prozatím. Zdá se že drtivá většina českých bank zatím novou konkurenci nebere příliš vážně nebo možná vyčkává. Nesmyslné nebo „natažené“ bankovní poplatky najdete stále snad v každé.

O to větší to je úspěch to je vzhledem k tomu že pobočky jsou jen v 10 velkých městech České republiky. Nejvíce poboček je v Praze. Nicméně velká část klientů dnes pobočku své banky vůbec nenavštěvuje. Podobná situace je i pokud jde o vlastní bankomaty. Těch je ve srovnání s konkurencí také celkem málo.

Air bank pojala své bankovnictví zcela jinak. Nicméně ani tato banka nenabízí účet bez poplatků za veden nebo transakce. Nabízeny jsou dva tarify s označením malý a velký. U malého tarifu sice neplatíte žádný měsíční poplatek ale hradíte každou transakci. Velký tarif stojí 150 Kč měsíčně a většina služeb je zdarma.Takže ani Air bank není bankou bez poplatku.

U spořícího účtu banka garantuje že bude patřit vždy mezi tři nejvyšší. Aktuální úrokovou sazbu mám banka nastavenu na 2,10 procenta. Pokud si vezmete půjčku bude Vám odpuštěno několik splátek za včasné splácení.

Čím se asi Air bank nejvíce dostala do podvědomí lidí jsou její televizní reklamy. Ty jsou opravdu originální a oblíbené. Zde je ukázka jedné z nich.

Jaký je Váš názor na tuto banku? Máte někdo běžný účet u Air bank? Jakou máte praktickou zkušenost s touto bankou? Vyjádřit se můžete níže.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

 1. Lang odpovídá:

  Účet u nich nemám ale ty jejich reklamy jsou to nejlepší na co se dá v televizi koukat.

 2. Rumcajs odpovídá:

  Já na téhle bance nevidím nic extra.

 3. Pavel odpovídá:

  Obávám se že natáhnou lidi a pak budou mít stejné podmínky jako ostatní. Náznaky už tu jsou. Velké haló se zavedení zajímavého úroku na běžném účtu 1,8 a jeho následném snížení na 1,6.

 4. Kule odpovídá:

  úrok na spořáku mají stejně mizerný jako všichni ostatní

 5. Hanka odpovídá:

  Máte někdo mBanku? Funguje vám už nové internetové bankovnictví?

Přidat vlastní názor