Aplikace pro monitoring sportovních výkonů

Chytré telefony přinášejí celou řadu možností využití. Mezi hodně používané patří sportovní aplikace které sledují váš sportovní výkon. Tyto aplikace umí sledovat celou řadu parametrů a ne jen zdolanou vzdálenost a čas. Rád jezdím na kole v lese a mám takovou úchylku, že rád hledám nové trasy. Na to jsou tyto aplikace ideální. Když někde bloudím podívám se kde jsem a odkud jsem přijel a doma si pak zobrazuji mapa se zaznamenanou trasou a hledám nové možnosti.

Sám jsem vyzkoušel tyto tři aplkace: Endomdo, Sports Trackers a Moje trasy. Postupně jsem přestal používat Sports Trackers a Endomondo. Sports Trackers mi prostě nesedl a Endomondo které je dost podobné po poslední aktualizaci občas nejde vůbec spustit a občas padá. Nejvíce nyní požívám Moje trasy od Google.

Endomondo

Je asi to nejlepší co můžete pro sledování sportovních výkonů používat. Má hodně funkcí které tam nejsou zbytečně. Největší vychytávka je webové rozhraní. Stačí se zaregistrovat a budete mít ke svým výkonům přístup i v počítači ve svém internetovém prohlížeči. Nemusíte si do počítače nic instalovat. Je to pohodlnější než vše řešit na mobilu. Můžete si pak zobrazit velkou mapu se svou trasou. Funguje zde i v podstatě sociální síť díky které si můžete porovnat své výkony s ostatními na stejné trase nebo najít novou trasu ve svém okolí. Endomondo používám v poslední době abych se podíval kam vyráží jiní.

Sports Trackers

Sports Trackers nemá až tolik smysl popisovat protože je vše velmi podobné předchozí aplikaci.

Moje trasy

Aplikaci Moje trasy od Google jsem si v poslední době hodně oblíbil. Co mi vyhovuje? Nemá tolik funkcí jako ostatní, ale jen ty co opravdu používám. Bezkonkurenčně nejrychleji zahájíte záznam sledován své trasy. Aplikace má, ale pár možná nedostatků. Nemáte zde, ale možnost porovnávat se s ostatními a pro zobrazení mapy s trasou potřebujete mít založený Gmail. Trasy se totiž pak ukládají na Google Disk.

Co zvolit?

Určitě doporučuji vyzkoušet Endomondo a Moje trasy a pak se rozhodnout a jednu z nich začít používat. Pokud máte telefon se slabším výkonem je pro vás jasnou volbou Moje trasy. Osobně ještě plánuji vyzkoušet RunKeeper.

Uchycení na kolo

Jak jsem napsal výše používám popisované aplikace pro záznam jízdy na kole. Rozhodoval jsem se jestli koupit držák a telefon dát na řidítka nebo ho nechávat v malé brašně pod sedlem. Při svých toulkách po lesích se občas na telefon přeci jen potřebuj podívat takže jsem to vyřešil držákem. Vybral jsem Work01 od CELLY. Mám ho rok a zatím nebyl žádný problém. Mám vyzkoušené,že se tam vejde Iphone 4 a Samsung Galaxy W.

A co pro sledování svých výkonů používáte vy? Pochlubte se.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

 1. Anděl odpovídá:

  Já jsem jako první na doporučení vyzkoušel Endomondo a už jsem u něj zůstal.

 2. Pavla odpovídá:

  Já používám RunKeeper když jezdím na kolečkových bruslích na porovnávání svých výkonů.

 3. Rimek odpovídá:

  s čím mám problém je to že si mi někdy trvá i pár kilometrů než se načte signál GPS takže nemám zaznamenanou celou trasu nevíte někdo čím to je a jak to odstranit?

 4. Anděl odpovídá:

  Pro Rimek: podle mě máš v mobilu slabej gps modul. Ten mají levné telefony.

 5. Marian odpovídá:

  Není lepší používat cyklocomputer s gps?

Přidat vlastní názor