Banka bez poplatků

Bankovní poplatky jsou prakticky neustále na pořadu dne. Spousta klientů našich bank ani neví kolik je vlastně ta „jejich“ banka měsíčně stojí. To samozřejmě bankám nahrává do karet. Odpověď na otázku jestli opravdu je na trhu banka bez poplatků není úplně snadná.

Prakticky každá banka nabízí klientům individuální programy. O tom jestli pak klienta účet něco stojí záleží především na pohybu částek na daném účtu. Dále pak také na rozsahu služeb, které jsou klientem využívány.

Měsíčně klienti bank zaplatí na poplatcích částky v řádech miliónů korun. Otázkou zůstává kolik by si banka měla měsíčně strhávat za vedení účtu. Je stokoruna měsíčně hodně nebo málo?

Mnoho lidí to vidí tak, že by se nemělo platit nic. Logika je v tom proč platit když banka už peníze dostává v podobně vkládaných peněz na účet a ty pak volně používá k obchodování. To je ve své podstatě snadné podnikání vzhledem k tomu, že bez ohledu na pohyb peněz, které do každé banky neustále přicházejí a odcházejí tak tam vždy určitý objem peněz zůstává.

A vy víte kolik měsíčně bance platíte za vedení účtu? Vyjádřete se prosím v komentářích.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

 1. Adam odpovídá:

  Máte někdo účet v Air bance? Platíte tam něco za vedení účtu?

 2. miloš odpovídá:

  já mám mbank a tam neplatím nic

 3. Milan odpovídá:

  Airbank má dva tarify. První je bez paušálu ale platíte každou transakci a druhý je tuším za 150 Kč měsíčně ale zase neplatíte většinu transakcí.

 4. Jarda odpovídá:

  Banka bez poplatků je nesmysl.

Přidat vlastní názor