Chromecast – jednoduchý stream do televize

Chromecast, který se u nás začne již brzo prodávat je malá věcička o velikosti flashdisku a přesně tak i vypadá. Ale umí toho mnohem více než jen ukládat data. Pomocí Chromecast můžete streamovat obsah z chytrých telefonů, tabletů a počítače nebo notebooku na velkou obrazovku vaší televize. Výrobcem je Google.

Fungujete to tak, že zařízen zasunete do HDMI konektoru vaší televize a krátkým kabílkem ještě do usb pro napájení. Přenos dat probíhá přes wifi. Obě zařízení musí být pochopitelně na stejné síti. Můžete použít jak přístroje s Androidem nebo iOS. Instalace a spárovaní je velmi snadné a skládá se jen z několika kroků. Streamovat můžete i veškerý obsah z prohlížeče Chrome.

Ve skutečnosti nejde o klasický streaming. Například při přehrávání videa na Youtube pošlete z mobilu příkaz do Chromecast a ten s už vše stáhne. Mobil se stane pouze ovladačem.

Kdy u nás prodej začne zatím není známo. Pravděpodobně až začátkem příštího roku 2014. Alza.cz u zboží má info o nedostupnosti a czc.cz dodání do vánoc. Nicméně samotný Google tvrdí, že by se u nás měl Chromecast začít prodávat až začátkem roku 2014. Jeho cena by měla být okolo 1.400 Kč. Jen pro srovnání v USA stojí 35 dolarů.

Očekává se, že možnosti Chromecast se budou rozšiřovat a do budoucna bude zvládat více věcí než jen přenos obsahu z jednoho zařízení do druhého. Ostatně v USA už tomu tak je. Otázka je co to vlastně bude. Vzhledem k tomu, že jde o produkt Google bude tam asi hodně tlačit hlavně svoje služby.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

  1. Milan odpovídá:

    Zajímalo by mě co všechno v Americe tam ještě maj protože tam je to dost populární. Ale kupovat to jen kvůli poslání fotek z mobilu na televize je zbytečný. Dá se to vyřešit i jinak a levněji.

  2. Robert odpovídá:

    Zkoušel jste někdo používat Allshare cast? Jakou s tím máte zkušenost?

Přidat vlastní názor