Jak na vydělávání peněz na internetu

Opravdu se dají na internetu vydělat peníze? Ano dají. Ale nic není zadarmo a je to práce jako každá jiné a ne každého to bude bavit. Na výběr je několik možností. Výhodou vydělávání na internetu je že nepotřebujete velké počáteční investice a vystačíte i se základní znalostí prostředí internetu. Samozřejmě čím máte větší přehled tím pro vás lépe. Ve většině případů si stačí jen zřídit webové stránky nebo eshop. Ale obejdete se i bez toho.

Peníze za příjem reklamních e-mailů

Tímto hodně lidí začíná. Potřebujete k tomu jen mail který stejně asi máte. Vypadá to jednoduše a jednoduché to také je. Stačí se zaregistrovat a pak již jen klikat na reklamy které vám chodí na mail. Dostáváte tak peníze za email. Za každé kliknutí se automaticky přičítají. Jednoduché že? Háček je v tom že si takhle za rok stěží vyděláte na slanou vodu. Výši svého výdělku nemůžete nijak ovlivnit protože nikdy nevíte kolik vám mailů přijde. Někdy přijde za den 1 někdy 3. Za každý přečtený dostanete v průměru 50 haléřů. Za rok si tak můžete vydělat jen pár stovek. A někdy a ni to ne.

Každého hned napadne že si zaregistruje hromadu emailových adres pod různou identitou a své zisky tak znásobí. S tím ale dlouho nevydržíte. Systémy jsou proti tomuto chráněné a je jen otázkou času kdy to odhalí. Ke kýžené výplatě peněz tak nikdy nedojde.

Psaní a publikování článků

Pokud umíte a máte o čem psát můžete si tím vydělat. K tomuto již potřebujete vlastní webové stránky nebo blog kam bude psát. Takovému webu je nejdříve potřeba vybudovat renomé. Za publikování článku na včera založeném webu vám nikdo peníze nedá. Až bude mít web nějakou historii a hlavně návštěvnost můžete zkusit oslovit firmy a nabídnout jim napsaní nebo publikování článku. Existují specíální stránky kam tyto firmy zadávají své poptávky takže je nemusíte hledat. Stačí se tam jen zaregistrovat. Ceny za jednotlivé články jsou různé. Začínat budete pravděpodobně jen na 100 korunách za článek ale časem se můžete dostat až na 1.000 korun. To už je pěkný příjem za jeden článek ne?

Pár rad ohledně toho o čem psát. Zásadně nepište o všem co vás napadne. Dobré je zaměřit se na jeden obor a o něm psát. O články na takových webech je největší poptávka a firmy jsou ochotny také více zaplatit. Pište o tom čemu rozumíte a co máte rádi. Z článků to bude znát a přitáhnete na sebe větší pozornost což opět zvyšuje cenu kterou si za článek můžete říct.

Prodej reklamy na internetových stránkách

V momentě kdy se vám podaří vybudovat úspěšný a navštěvovaný web můžete na něm prodávat reklamu. Opět existují speciální služby kde se můžete registrovat a nabídnout svůj inzertní prostor. Pokud bude váš web hodně dobrý firmy si vás všimnou a osloví na přímo. Zde pak máte větší možnost pro vyjednání lepší ceny. Ty se zase pohybují od pár stovek po zhruba jeden tisíc za reklamu měsíčně.

Peníze za klikání na reklamy

Na svůj web si můžete nasadit speciální kód který bude zobrazovat reklamy souvislé s tématem vašeho webu. Za každé kliknutí návštěvníkem na reklamu dostáváte peníze. Stačí mít hodně navštěvovaný web nasadit kód a vyděláváte. Výdělek je v tomto případě úměrný návštěvnosti. Čím více lidí na web přijde tím je větší šance že na reklamu někdo klikne.

Mnoho lidí kteří se snaží tímto způsobem vydělat ale navštěvované stránky nemá. Proto používají programy na automatické klikání což ovšem nedoporučuji. Rychle se na to přijde a nedostanete ani doposud vydělané peníze. Druhý způsob jak se snaží systém přelstít je že všem známým a kamarádům řeknou ať jim na reklamu klikají. Na to se ale také velmi rychle přijde a také následuje trvalé zablokování účtu. Nepomůže ani registrace na někoho jiného.

Provize za prodej zboží a služeb

Další možnost jak na internetu vydělat pokud vlastníte web. Na web si dáte reklamu ve formě banneru, textového odkazu nebo třeba poptávkového formuláře a dostáváte provizi za každý realizovaný prodej který se uskuteční přes váš web. Nazývá se to affiliate program. Tím lze vydělat velmi dobré penze které se mohou stát hlavním příjmem.

Přeposílání objednávek

Potřebujete eshop a firmu která tento způsob spolupráce nabízí. Od nich dostanete takzvaný xml soubor pomocí kterého se vše odehrává. XML si napojíte na svůj shop kde se vám začne zobrazovat identické zboží z mateřského shopu které budete “prodávat”. Objednávky se automaticky odesílají do mateřského shopu kde je vyřizují včetně reklamací. Vlastně prodáváte zboží které nikdy neuvidíte, nemusíte mít sklady, zaměstnance, logistiku atd. Jen se staráte o propagaci svého shopu.

Eshopy

Provozování eshopu je možnost kterou asi málokdo z těch co teprve začínají bude volit. Jde o klasický prodej zboží se vším všudy. Ale kdo ví. Třeba se k tomu časem dopracujete.

Závěr

Jak vidíte je mnoho možností vydělávání přes internet. Stačí si jen vybrat a začít zkoušet. A hlavně se nenechat odradit prvním neúspěchem. Internet přináší skvělé možnosti práce na doma. Využívejte jich i vy a staňte se pánem svého času a neomezených výdělků.

Mnoho zdaru. Pokud chcete podělte se o své zkušenosti v komentářích. Případně můžete psát i své dotazy.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

 1. Petra odpovídá:

  Máte někdo zkušenost s těmi emaily?

 2. Štěpán odpovídá:

  Klikání na emaily je k prdu. Nechávám si je posílat už půl roku a mám tam necelejch 600 korun.

 3. Honza odpovídá:

  zkoušel jste někdo Goldmail

 4. Horák odpovídá:

  jak se dají rychle vydělat peníze

Přidat vlastní názor