Přichází levné neomezené volání do všech sítí

Před několika lety a jestli se nepletu tak to bylo v roce 1996 u nás začal fungovat první mobilní operátor Eurotel. Hodně lidí se těšilo na příchod druhého operátora aby vzniklo konkurenční prostředí. Tím druhým operátorem byl Paegas. Každý očekával že ceny za volání půjdou dolů. Nestalo se tak. O.k. když to nepomohlo pozveme třetího do party. To byl Oskar. Ten už nabídl levnější tarify ale opravdový boj o zákazníka se nerozpoutal. Léta se pak nic nedělo. Snad jen že Eurotel se změnil na O2, Paegas na T-Mobile a Oskar už není Oskar ale Vodafone. Takže tři je málo? Tak pozveme čtvrtého. O tom se hodně diskutovalo nedávno. ČTÚ to ale smetlo ze stolu. Naštěstí. Jsme mrňavej trh a mobil už má každej. O to těžší by bylo se prosadit. A hlavně nevěřím že by to s cena za volání pohlo.

Někdo musel udělat rázný krok a rozhýbat to. Volání zadara od T-Mobile kterým nás Vojta Kotek a Lukáš Pavlásek už skoro rok všude masírují to asi nebude. Tu pravou cenovou válku skutečně rozpoutá až včerejší představení nových tarifů O2. To nyní nabízí neomezené volání do všech sítí za rozumnou cenu 749 Kč měsíčně. Bez omezení jsou i smsky. Jediné co je limitováno je internet a to na objem 1 GB měsíčně. To je konečně to na co všichni léta čekáme. Věřím že ostatní zareagují podobnou nabídkou. Ostatně Vodafone to po pár hodinách oznámil. U Vodafone jsem pojal podezření že měl vše připravené a jen srabácky čekal kdo udělá první krok. Už tedy zbývá jen T-Mobile. Otázkou je kolik spotů se Zadarem je už natočeno :)

Co se nyní stane. Nemyslím si že budou operátoři škodní. To v žádném případě. To by taková průlomová nabídka nepřišla. Ze začátku budou všichni volat více ale až s lidi navzájem vykecaj díru do hlavy tak se vše zklidní a bude se zase volat normálně. Jediné z čeho mám obavu je počet nabídek všeho možného po telefonu. Již nyní mi každý den někdo volá a nabízí všechno možné od pojištění až po kvalitní víno a obchodování se zlatem na burze.

Napište mi do komentářů jak se vám nové tarify líbí.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

 1. Milan odpovídá:

  Dnes už se stejným tarifem přišel i Tmobile. A pak že to nejde? Evidentně z nás operátoři jen léta tahají peníze. Každej z nás by měl bejt Telfonice vděčnej že s tím začala. Bůh ví jak dlouho by jsme ještě platili nehorázné sumy za volání.

 2. Hanousek odpovídá:

  Od T-mobile to je dost trapné udělat stejný tarif jako o2. To tam ti všichni manageři které živíme nemají vlastní nápady?

 3. Petra odpovídá:

  Vadí mi ten závazek na 2 roky.

 4. Antonín odpovídá:

  Tarify našich operátorů stejně stále patří k těm nejdražším v Evropě.

 5. Radek odpovídá:

  Souhlas. Je to stejně pořád drahý a tím i pro většinu lidí nedostupný.

 6. Zdeněk Pelta odpovídá:

  Minulý týden jsem četl článek kde se psalo, že O2 neustále klesají tržby. Takže si možná drbou hlavu, že to zavedli.

Přidat vlastní názor