Pronájem chalupy na dovolenou

Zima pomalu končí a většina z nás v této době řeší dovolenou na léto. První co se musí rozhodnout je kde dovolená vlastně bude. Bude to letos letecká dovolená u moře nebo není tolik financí a bude muset stačit dovolená v tuzemsku? Trávit dovolenou v Čechách nebo na Moravě není žádná ostuda. Každým rokem tuto možnost volí stále více z nás.

Velmi populární způsob volby ubytování je pronájem chaty nebo chalupy. Je to fajn hlavně pro ty co zbytek roku tráví v paneláku. Problém na který můžete narazit je to že většina objektů je pro více osob než má běžná rodina. Takže nezbývá než oslovit někoho kdo pojede společně s vámi. To může být ale problém. Shodnout se na společném termínu dovolené je v dnešní době kdy má každý řadu povinností velmi těžké.

Až toto překonáte bude muset sehnat vhodnou chalupu. Otázka je ale kde. Pokud neznáte někoho kdo takový objekt na pronájem vlastní je jedinou možností agentura která se tímto zabývá. Je prakticky nemožné oslovit vlastníka na přímo. Vše jde přes agentury což cenu o něco zvedá.

Pak již jen prakticky zbývá vyřešit ve které části republiky chalupu pronajmout. To za vás do jisté míry asi vyřeší obsazenost objektů. Jak bylo napsáno výše dovolená v ČR je velmi populární a čím víc se léto přibližuje tím těžší je něco sehnat. Je dobré proto s výběrem neotálet a řešit vše včas. Výhoda naší kotliny je v tom že během pár hodin dojedete kamkoliv a tak vzdálenost od bydliště nemusí být notně hlavní kritériem.

Poslední bod jsou nároky na samotný objekt. Většina lidí chce chalupu s bazénem. Je to určitě příjemné plus ale s ohledem na proměnlivé počasí i během léta to není úplná nutnost. Zejména pokud je v blízkosti koupaliště. Co asi každý chce je trocha soukromí a tak samostatné pokoje pro každou rodinu a případně děti jsou podmínkou kterou nelze nijak obejít. Venkovní posezení s možností grilování bude chtít také asi každý.

Na co si dát při výběru objektu pozor? Někteří majitelé si nepřejí domácí mazlíčky. Zejména psy. Někde je zákaz kouření. S čím je potřeba hlavně počítat je fakt že fotky které dostanete k nahlédnutí a podle kterých se budete rozhodovat především je fakt že většinou neodpovídají realitě. Asi v tom není pokaždé nutné hledat úmysl. Většinou majitelů chalupu udělá fotky v době kdy se rozhodne pro její pronájem a kdy je i po částečné rekonstrukci. Jenže po pár sezónách už mohou být prostory lehce vybydlené. To je bohužel smutným faktem a je potřeba s tím počítat.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

 1. Pavlíček odpovídá:

  Já si myslím že dovolenou v Čechách bude trávit čím dál tím víc lidí.

 2. Petra odpovídá:

  taky něco hledám na prázdniny nevíte někdo o něčem pro 8 lidí? díky

 3. Igor odpovídá:

  Souhlasím s autorem článku. Léta jsem s manželkou létal ke slané vodě. Pak přišla krize a já na dovolenou v zahraničí přestal mít peníze. Takže jsme začali jezdit po Čechách a je to super! Každému doporučuji. Jen to počasí občas zlobí.

 4. Stupka odpovídá:

  Hledáme pronájem chalupy na druhou polovinu ledna někde na horách kde se dá lyžovat. Nevíte o něčem?

Přidat vlastní názor