Rozšíření Awesome Screenshot pro Firefox

Po několika měsících používání prohlížeče Chrome jsem se opět pokorně vrátil k prohlížeči Firefox. Chrome se po posledních aktualizacích zpomalil. A to hodně. Zpomalil se i celý počítač. Nepomohlo ani jeho pročištění. Tak jsem ho bez váhání smazal. A hledal náhradu…

Nebylo to vůbec těžké. Znovu jsem se vrátil k Firefoxu. Měl jsem ho instalovaný takže stačilo jen aktualizovat. A udělal jsem dobře. Mozilla za tu dobu co jsem ji nepoužíval zase pokročila dál. Co všechno se mi na tomto prohlížeči líbí by bylo na samostatný článek. Dnes to bude o něčem jiném.

První plugin, který jsem instaloval byla kontrola pravopisu. Při tom jsem objevil Awesome Screenshot a nechal být. Zpočátku mě vůbec nezaujal. Někdo si ho, ale na Twitteru pochvaloval tak jsem ho taky zkusil. A hned musím napsat, že je super.

Co to umí? Jak už je z pojmenování pluginu patrné dělá screenshoty obrazovky. A to velmi rychle. Navíc přímo v prohlížeči včetně editace. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši do obrazovky a vybrat toto rozšíření. Otevře se vám okno se screenem a pár ikonek pro editaci.

Základní funkce

 • ořez
 • psaní textů
 • šipky
 • kreslení čar a tvarů
 • rozostření

Pro většinu případů je to dostačující. Pak už stačí výsledek uložit do počítače nebo rovnou odeslat e-mailem a případně publikovat na sociálních sítích.

Práce s Awesome Screenshot je opravdu velmi rychlá a pohodlná. Dosud jsem to dělal tak, že jsem udělal print screen obrazovky a v Adobe Photoshop upravil. Pokud to děláte taky tak a myslíte si, že těch pár sekund nebo minut vás nezabije tak se stejně jako já pletete. Pomocí tohoto rozšíření je práce opravdu výrazně rychlejší.

Neudělejte stejnou chybu a Awesome Screenshot vyzkoušejte.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

 1. Roman D. odpovídá:

  Super tip díky za něj. Tohle jsem neznal.

 2. Olda odpovídá:

  existuje to i pro Internet Explorer?

Přidat vlastní názor