Rušné letovisko Stalida na Krétě

Pokud se rozhodnete pro strávení své dovolené na Krétě pravdě podobně bude Stalida jedním z letovisek které Vám v cestovce nabídnou. Stalida  je rušným turistickým místem severu ostrova se vším co k tomu patří. Z letiště pojedete zhruba 30 minut. Pokud máte rádi klidná místa tak zde to není pro Vás. To ale neznamená že by jste zde mohli trávit své dny volna s dětmi. Pro ty je to zde vhodné zejména kvůli koupání v moři protože pláže se jen pozvolně svažují do vody.

Moře je zde díky mělké vodě poměrně teplé. Zejména v hlavní sezóně. Pláže jsou čisté a písčité. Dlouhá pláž se táhne celým letoviskem a patř k nejhezčím na celé Krétě. Sluneční a lehátka jsou za poplatek. Všechny hotely nejsou hned u pláže. Pokud trávíte většinu dovolené právě na pláži dejte si na to při výběru hotelu pozor. Jinak se může stát že to budete mít na pláž sice jen 100 metrů ale přes rušnou ulici. A to zejména s dětmi není moc příjemné. Drtivá hotelů zde má vlastní bazén.

V městečku naleznete opravdu vše na co si vzpomenete. Restaurace, lékárna, obchody, bankomaty, supermarkety, bary a taverny. V restauracích je jak řecká tak i mezinárodní kuchyně. Kdo má rád noční zábavu přijde si zde na své. Každou noc můžete ve Stalidě někde pařit až do rána. Diskoték a klubů je zde hodně. To samé platí i pro sousední letovisko Malia. Další informace o letovisku Stalida a ostatních letoviscích Kréty.

Z letoviska je dobré autobusové spojení do Heraklionu. Autobusem se dostanete i do sousedních letovisek. Pokud si plánujete delší výlety můžete si pronajmout auto nebo malou motorku a jezdit po okolí  vzdálenějších míst. Hodně obyvatel Heraklionu jezdí do Stalidy k moři načerpat energii a odpočinout. V těsném sousedství je Malia kam se můžete vypravit i pěšky a budete tam asi za 15 minut procházkou po kolonádě podle moře.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

 1. Jarmila odpovídá:

  Kréta je z celého Řecka nejhezčí. Byla jsem tam dvakrát.

 2. Milan odpovídá:

  Já byl na ostrově Zakynthos a taky to tam bylo super.

 3. Štěpán odpovídá:

  Nevíte někdo o levném apartmánu kdekoliv v Řecku?

 4. Charvát odpovídá:

  kam do řecká létáte?

Přidat vlastní názor