Sdílení obrazovky ve Skype

Aplikaci Skype asi není potřeba dlouze představovat. Dnes je už dostupná i v mobilních telefonech ale o tom to dnes nebude. Poslední verze nabídla několik nových funkcí mezi něž patří i sdílení obrazovky. Co a k čemu to je? Jednoduše můžete někomu ukázat dějí na vašem monitoru.

Tato funkce má mnoho využití. Můžete takto někomu ukázat fotky z dovolené, firmy mohou klientům prezentovat své služby, na dálku můžete někomu ukázat jak vyřešit problém s počítačem nebo programem atd. Další využití již vás jistě napadnou.

Funkce se aktivuje následujícím postupem který je velmi jednoduchý. Nejdříve si ale zkontrolujte jestli máte aktuální verzi Skype a to minimálně 1.4. Pokud máte vyberte v seznamu kontaktů člověka se kterým chcete tuto funkci použít a klikněte pravým tlačítkem myš a vyberte sdílet obrazovku. U anglické verze je to „share screens“. Zahájí se hovor a hned se spustí i sdílení obrazovky.

Pár poznámek. Sdílení obrazovky funguje i na počítač který nemá webkameru. Funkci lze zapnout i během hovoru a je jedno kdo komu volá. Dobrá rada pro toho kde bude sledovat něčí plochu je zvolit zobrazení na celou obrazovku nesledovat dění jen v malém okně Skype. Výřez vaší obrazovky který protistrana uvidí je orámován červeně. V levém horním rohu je mála šipečka pod kterou můžete tuto volbu měnit nebo sledování ukončit.

Samozřejmě je nutné mít pro plynulé fungování dostatečně rychlé připojení k internetu a počítač nebo notebook s dostatečným výkonem. Pokud vám nefunguje plynule videohovor je velmi pravděpodobné že vám nepůjde ani sdílení obrazovky.

Výše uvedený postup se může lišit v závislosti na vaší verzi Skype. Pořád to vylepšují. No vždyť to znáte :)

Napadá vás další využití této funkce? Podělte se v komentářích pod článkem.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

  1. Milan odpovídá:

    Nasdílení obrazovky jsem objevil náhodou nedávno. Je to super funkce. Zatím jsem využil jej jednou když jsem známé ukazoval jak si má pročistit prohlížeč.

  2. Beneš odpovídá:

    Díky za tip. O téhle funkci Skype jsem vůbec nevěděl.

  3. David odpovídá:

    Super! Taky sem to vůbec neznal.

Přidat vlastní názor