Úložiště dat online

Hledáte bezpečné úložiště pro svá data online zdarma? Vyzkoušejte službu Dropbox. Tato služba není jen úložištěm dat ale velkou výhodou je že můžete svá data sdílet a navzájem synchronizovat mezi všemi počítači ke kterým máte přístup a na kterých pracujete. A nejen to. Umí toho mnohem víc.

Jak to přesně funguje? Dropbox si nainstalujete do všech zařízení ze kterých k němu chcete přistupovat. Může to být počítač, tablet, mobil v libovolném množství. Dejme to mu, že máte v počítači fotky ke kterým chcete mít ze všech svých zařízení. Fotky stačí jednoduše přetáhnout do předem určené složky a je to. Nyní máte k fotkám přístup ze všech svých zařízení.

Druhý případ. Dropbox je super na bezdrátový přenos fotek a videí z mobilu do počítače. Stačí mít v mobilu instalovanou aplikaci a vše co vyfotíte nebo mobilem natočíte máte ihned k dispozici i v počítači. To je super ne? Aplikace jsou ke stažení zdarma. Stačí je jen nainstalovat a hned vše funguje. Nemusíte ani nic nastavovat.

Pokud se rozhodnete svá data s někým sdílet máte možnost přesně nastavit jaká data a komu budete chtít ukázat. Ke svým datům budete mít přístup nejen z počítače, ale i z tabletu a dokonce i z mobilního telefonu. Veškerá synchronizace probíhá zcela automaticky takže se nemusíte o nic starat. Dropbox je ideální platforma pro zálohu dat.

Dropox zdarma každému nabídne 2 GB prostoru pro data který lze jednoduše navýšit až na dostatečných 16 GB. Stačí jen dát o službě vědět všem svým kamarádům a přátelům. O svá data se bát nemusíte. Vše je šifrováno a chráněno.

Jak na zvětšení prostoru? Základní 2 GB nemusí každému stačit. Možností jak přidat více GB je několik ale nejvíce využívané jsou dvě. Službu někomu doporučíte a za to pokaždé získáte 500 MB navíc. Takto lze prostor zvětšit až na 16 GB. Pokud vám ani toto nebude stačit budete muset platit. 100 GB stojí 99 dolarů na rok, 200 GB 199 dolarů a 500 GB 499 dolarů. Ještě je možné získat bonus ihned po registraci a prvním přihlášení 250 MB který dostanete po splnění několika bodů mezi které patří download aplikace do pc a mobilu, shlédnutí instruktážního videa atd.

Výhody on-line úložiště:

 • Drop box je bezplatná služba
 • prostor pro data zdarma až do 16 GB
 • neustálý přístup k datům z každého počítače a mobilu
 • nemusíte nosit flash disk
 • jednoduchý přenos dat z mobilu do počítače nebo opačně
 • lze dokoupit větší prostor

Jediná nevýhoda je, že zatím není česky.Přesto doporučujeme všem úložiště Dropbox zdarma alespoň vyzkoušet. Pro někoho může být nedostupná čeština problém. Snad to autoři časem napraví. Nicméně používání není složité a pokud si s něčím nebudete vědět rady napište do komentáře pod tento článek a já vám poradím. Připravuji nyní podrobný návod na Dropbox pro neangličtináře komplet v češtině.

Video ukázka služby a jejího nastavení:

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

 1. Potůček odpovídá:

  Dropbox mohu tak doporučit. Ze začátku mi trvalo než jsem se v tom zorientoval protože neumím anglicky ale teď už ho používám skoro každý den.

 2. Milan odpovídá:

  Díky za tip vyzkouším to.

 3. Michal odpovídá:

  Používám léta. Naprostá spokojenost.

 4. Olda odpovídá:

  ta angličtina tam je fakt jednoduchá a co nevím tak si přeložím v Google

 5. Jiříček odpovídá:

  Po posledních aktualizacích je jednoduchá a přehledná i celá administrace.

Přidat vlastní názor