Výběr hotelu v Egyptě

Osobně jsem byl už v Egyptě asi pětkrát ve všech největších letoviscích Hurghada, Sharm Al Sheik a Taba. Nejvíc se mi líbil Sharm Al Sheik kde je na Egypt neskutečně nádherné moře. Pro ty co poletí do Egypta poprvé jsem sepsal pár postřehů které se budou hodit. Zaměřil jsem se na výběr hotelu. Doplnit mě můžete pod článkem.

Výběr letoviska

Většina lidí vybírá hned hotel a pak až se kouknete kde to vlastně je. Dvojnásob to platí pokud dovolenou vybíráte na poslední chvíli. Nic proti tomu. Jen pár poznámek k místům kde jsem byl.

Hurghada je rušné město se vším co k tomu patří. V ulicích mraky lidí a nad hlavou plno letadel. Hurghada má výhodu v písčitých plážích s pozvolným svažováním do moře. Jestli jedete s dětmi jasná volba. Jinak jsou lepší letoviska. Je to prostě rušné velkoměsto ale když nevytáhnete paty z hotelu nebudete o tom moc vědět. V moři ale bude hledat něco co se hýbe jen velmi těžko.

Sharm Al Sheik je hlavně o pěkným moři. Pokud rádi šnorchlujete je to místo pro vás. Jsou tu ale skalnaté útesy takže některé hotely mají malé pláže a vede k nim spousta schodů.

Taba na severu leží v poušti a prakticky tam není mimo hotel kam jít. Tabu doporučuji každému kdo se chce vydat na jednodenní výlet do Izraele nebo Jordánska. Na hranice to autobusem ani půl hodiny. Pláže jsou kamenité a v moři toho moc neplave.

Výběr hotelu

Když do Egypta tak hotel který mám 5 hvězd. Jednu si můžete rovnou umazat. To je moje hlavní doporučení. Do hotelu bez all inclusive bych taky nedoporučoval jezdit. V hotelu s all inclusive dostanete lepší služby. Důležitá je poloha hotelu. Nevěřte cestovkám když mají v katalogu napsáno že hotel je jen 300 metrů od pláže. Těch tři sta metrů mezi hotelem a pláží může vyplňovat  rušná část města. Takže na hotelovou pláž můžete šlapat po rušné ulici. Jestli je hotel opravdu přímo u pláže zjistíte jednoduše na Google maps které si přepnete na satelitní režim. Na co se ještě dívám je oficiální web vybraného hotelu.

Toto je základní doporučení se kterým by měl každý napoprvé vystačit. Co ještě můžete udělat je pročíst si nějaký web zaměřený na recenze hotelů jako je www.hotelyegypt.cz kde najdete přímo zkušenosti klientů kteří už v hotelu mají dovolenou za sebou. Je toho ještě dost co by se dalo napsat ale to už je nad rozsah článku o výběru hotelu. Takže jsem napsal ještě jeden článek o dovolených v Egyptě který si můžete přečíst.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

 1. Monika odpovídá:

  Letos se chystám na svou první dovolenou v Egyptě. Tak doufám že nebudu zklamaná.

 2. Silva odpovídá:

  Letos letíme taky do Egypta. Je to prvé tak jsem moc zvědavá. Kamarádka byla loni a moc si dovolenou chválila.

 3. Ríša odpovídá:

  Myslíte si že je bezpečné cestovat do Egypta?

 4. Vaňáková odpovídá:

  Máte někdo zkušenost s hotelem Sunrise Royal Makadi.

 5. Monika odpovídá:

  Nebojíte se létat do Egypta?

Přidat vlastní názor