Zkušenosti s prodejem auta na internetu

Jestli vlastníte ojeté auto které chcete prodat máte v podstatě dvě možnosti. První je odvést auto do autobazaru který se o vše postará ale dostanete méně peněz nebo si můžete kupce sehnat sami a auto prodat na přímo. V tomto článku popíšu druhou možnost jak jsem kupce sháněl já protože dojet do autobazaru a nechat se vošulit zvládne každý i bez nápovědy. Zde tedy jsou moje zkušenosti.

Nejrychlejší cesta jak auto prodat je dát inzerát na internet. Největší inzertní web je u nás sauto.cz který provozuje Seznam. Původně jsem chtěl dát auto sem ale formulář který se musí vyplnit je neskutečně dlouhý že jsem to po 20 minutách vzdal a odhlásil. Další web který jsem zkusil byl bazos.cz. Zde už to bylo podstatně lepší a na tomto webu se auto i prodalo. Inzerát jsem zadal večer a hned druhý den dopoledne první volající který si auto koupil. Volalo a psalo ještě několik dalších lidí včetně autobazarů. Jen tak pro zajímavost. Prodával jsem 12 let starou Octavii. Inzerát si za 6 dní prohlédlo více jak 700 lidí.

S čím člověk musí počítat že je to že mu budou volat i ty autobazary kterým z výše uvedených prodat nechcete. Čekal jsem že první budou „legendární“ AAA. Nestalo se tak. Ale nebojte. Dočkáte se a bude to stát za to. První byl menší autobazar z Prahy jehož jméno si nepamatuju. Ten nezavolal ale napsal mail ať auto přivezu že ho určitě vykoupí. To určitě. Částka by byla minimálně o třetinu nižší.

Druhý bazar který volal (vlastně první) byl Auto Esa. Operátor nebo jak jim říkají jednal slušně přestože řekl pár frází kterým jsem úplně nevěřil. Třeba: „o značku vašeho auta máme zrovna nyní velký zájem“ nebo „dáme vám maximální cenu“. Takže jsem se chtěl dozvědět cenu kterou mi za takhle ojetou káru dají. V inzerátu jsem chtěl 70 000. Bylo mi jasné že to mi oni nedají tak kurňa kolik? To jsem se nedozvěděl ale že mi to řeknou až auto přivezu. Cože? Vy si nepřijdete? Mám to do Prahy 90 kilometrů? Takže jsem se rozloučil s tím že chci auto prodat na přímo že autobazar je pro mě poslední možnost. Na prodej nepospíchám což pro jakéhokoli kupce nevýhoda.

Den poté se konečně ozval toužebně očekávaný všemi milováný po celé Evropě obdivovaný AAA auto Praha. Jestli čekáte peprný rozhovor s jejich bodrým chlapíkem musím vás ač nerad zklamat. Přišla sms. Ano opravdu krátká textová zpráva. Koukal jsem na to jako jájo z jednoho důvodu. Ono totiž AAA auto Praha se už takhle nejmenuje. Teď se jmenuje Romana Krátká. Tak byla sms podepsaná. Znění celé sms: Dobrý den, na internetu jsem našla Váš vůz, o který mám zájem. Až budete mít čas, zavolejte mi prosím na 284022054. Děkuji, Romana Krátká. Nevím proč ale textovka mi přišla podezřelá. Že to jsou áčka jsem vystopoval podle čísla. Přiznám se že jsem čekal cokoli ale smska to opravdu nebyla. V momentě kdy jsem zjistil že jde o největšího obchodníka s ojetinama u nás a snad i v Evropě nereagoval jsem na ni. Nereagoval bych ani kdy by to opravdu byla Roma Krátka se čtyřkama.

Abych to nějak shrnul prodat auto na internetu není žádný problém. Je to náročnější na čas ale dá se to zvládnout. Takže pokud trocha času máte (více ho budete potřebovat až kupce najdete a dojde k samotnému prodeji) neprodávejte v bazaru. Jak postupovat pří přepisu je popsáno v předchozím článku.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Názory na článek

 1. Honza odpovídá:

  Auto je vždycky lepší prodávat na přímo než přes bazar. Dostanete víc peněz ikdyž s tím je trocha běhání.

 2. Milan odpovídá:

  Taky jsem prodával auto raději sám bez. Je to určitě lepší než se někde nechat natáhnout.

 3. Petr odpovídá:

  Kolik si autobazar bere z prodeje auta?

 4. Renda odpovídá:

  Hezky sepsáno. Vidím to stejně.

 5. Aleš odpovídá:

  Prodával jsem už několik aut, vždycky před MAMA car v Praze. Když jsem chtěl peníze hned, tak ho vykoupili za celkem zajímavou částku (dohodli jsem se na středu toho co nabízeli a co jsem chtěl, ale slevu většinou chtěli i kupující přes net kam jsem ho nejdřív dal). Dvakrát jsem dal auto k nim do komise za cenu kterou jsem si zvolil (oni si přičtou ještě kolik na něm chtějí mít) a prodali se obě do měsíce.

 6. jirka odpovídá:

  Za ty nervy a čas mi to lítání a hledání u soukromých inzerentů nestojí. V bazaru to mám vyřešené za chvilku včetně papírování, vědí přesně jaké papíry k tomu jsou potřeba, peníze v podstatě na ruku. Profesionální přístup mi v tomto vyhovuje víc než si lámat hlavu s inzeráty a potencionálními kupci.

 7. Michal odpovídá:

  Prodával jsem dodávku na autobazoš a radši jsem inzerát smazal.Když se potencionální zákazníci přijeli podivat tak vždycky vytáhli větu – mužu dát jen tolik a nebo chcem to na vývoz dáme tolik a napíšem mín.Někteří si myslí ,že jsou na rybím trhu a budou smlouvat o ceně.celkově jejich chování bylo děs a běs.směšné o nervy a ztráta času.určitě dají v bazaru mín ,ale aspon vim hned na čem sem.hlavně bez nervů a taky s nějakým vystupováním.

 8. David odpovídá:

  Prodával jsem na inzerát tři auta (v časovém odstupu). Ceny, které jsem požadoval byly 7, 10, 40, 45, 200 a 260 tisíc. Volali mi samí podezřelí jedinci. Nezavolal nikdo normální.
  Jeden týpek mi u auta za 40 000 řekl, že je to starý šrot a že by mi dal 5 tisíc. Další chtěl auto na splátky. Borec u auta za 7 000 tvrdil, že nemá peníze, že je sežene za měsíc. Po měsíci mi psal, že peníze nesehnal a jestli bychom to mohli odložit… Na auto za 260 000 zavolal maník, který chtěl koupit jen sadu letních litých disků s tím, že mám auto prodat na zimákách, že mi za dvě sady kol nikdo víc peněz nedá atd.

  Jediné auto, které jsem prodal bylo to 20 let staré. Prodal jsem ho nakonec za 3 000 Kč. Kupec ho ale nepříhlásil takže mi po 7 měsících přišel dopis od ČKP, že dlužím na povinném ručení 2 200 Kč. Musel jsem se odvolat a poslat kopii prodejní smlouvy.

  Vždy jsem si myslel, že kdo se za své auto nestydí, prodá ho na přímo a ne přes bazar. A kdo má auto pokažené a chce se ho zbavit, prodá ho přes bazar. Ale po těchto zkušenostech možná příště prodám auto raději přes bazar a ušetřím desítky a desítky hodin času odpovídáním na stupidní telefonáty a čekáním na kupujícího, který pak bez omluvy nepřijede.

  Taky bych měl strach z toho, že kupec mi třeba po pár měsících bude chtít auto vrátit, že má nějakou vadu a já to budu muset řešit. Zažil jsem pitomce, který se postavil za dveře, dal ruku na zvonek a byl schopen tam stát snad přes noc dokud mu neotevřu.

 9. Jan5 odpovídá:

  Dejte si pozor na inzertní servery. Osobně jsem jel několikrát na inzerát z Bazoše a pokaždé něco nesedělo. nedivil bych se že tam je i spousta aut kradených.

 10. Kamil odpovídá:

  Jednou! jsem zkoušel prodat auto přes inzerá t a bylo to peklo. Strávil jsme nad tím spousta času nervů a čekání a výsledek žádnej. Podobně jak píše David. Tak jsme se pak smířil s tím zavýst auto do bazaru. Byl jsem nakonec ale mile překvapenej protože jsem vše vyřídil za dopoledne a dostal jsem i dobrý peníze,, takže jsem pak litoval že sem tam nejel hned. No ale poučil jsem se a soukromej osobě už auto nikdy prodávat nebudu. Hrozí opravdu hodně budoucích problémů.

 11. Karakoram odpovídá:

  Taky si myslím, že s výhodností prodeje na vlastní pěst to není tak jednoznačné. Záleží na jakého kupce natrefíte a jsou různí vychcánci, co se budou snažit dodatečně vymámit nemalé slevy za to, že auto není ve 100% kondici….Záleží co chcete, jestli peníze na ruku a hned, tak autobazar to jistí. A jestli až tak nespěcháte, tak můžete zkusit auto prodat sám….

 12. David odpovídá:

  S prodejem auta jsem nechtěl mít práci, tak jsem ho rovnou odvezl do Áček v Brně. Tam jsem chvíli čekal na ocenění podepsal pár papírů a jel.

 13. Tomáš odpovídá:

  Myslím že je to tak lepší než se dohadovat pak s nejakým týpkem co to od tebe koupi, že něco nejede a tak….navíc to musis vyčistit a pred prodejem autu venovat spoustu casu.takhle bez práce.

 14. Radek H. odpovídá:

  musím s tebou souhlasit.taky jsem u áček auto prodaval a nemam cas ani naladu auto prodavat pres inzeraty.navic bych musel interier cistit a mam psa, takze je to o nervy. nechal jsem si asi ve 4 bazarech odhadnout cenu a acka mi nabidli o neco vice tak jsem to prodal tam, a zaroven si vybral Mondeo, ktere melo najeto 60tis.km, a myslim, ze to nej auto, co jsem mel.

 15. Pavel odpovídá:

  Dobrý den já jsem své auto prodal při nákupu nového v AAA auto a byl jsem rád, že bylo vše velmi rychle a k mojí spokojenosti vyřízeno. Protože když jsem předtím prodával auto, tak mi nový majitel stále vyvolával, že musel vyměnit olej, gumy, brzdové desky a podobné nesmysly a jestli mu přispěji, no hrůza.

 16. David odpovídá:

  Ono taky záleží jak staré auto a hlavně za kolik člověk prodává. Pokud prodávám třeba 4 roky staré auto a mám představu o ceně dejme tomu 200 000 Kč a bazar mi nabídne maximálně 150 000, pak prodejem přímo můžu získat 50 000 navíc. Nechtělo by se mi to dát do bazaru a 50 prodělat.
  Pokud prodávám 10 let staré auto a mám představu o ceně 80 000 Kč a bazar mi nabídne třeba 60 000, tak čert to vem. Mám to bez starostí a navíc po 10 letech když to člověk rozpočítá o není velká ztráta.
  Jenže jak už jsem psal výše (19.května), jednání s lidmi je děs běs. Asi to povede k tomu, že si své auto budu muset nechat dost dlouho (10-15 let), protože řešit prodej zabere hodně času a nervů.

 17. Marek odpovídá:

  Starou Oktávku jsem též strčil do Áček, cena z okolních bazarů nejvyšší, s prodejem jsem pospíchal, protože jsem odjížděl do zahraničí na delší dobu a nechtěl jsem, aby dlouho stálo. Jel jsem tam s určitou představou, a po chvíli smlouvání jsem se ale dohodli na ceně.

 18. ROMUS odpovídá:

  Jak už tu někdo psal. Prodat auto do bazaru je mnohem pomodlnější, než to prodávat sám. Navíc se musí auto vydrhnout a hlavně držet záruku. do toho se mi nechtělo.

 19. karelius odpovídá:

  Já už nechci nikdy ztrácet čas s prodávání na internetu, to radší prodám do těch AAA kde si vyberu protiúčtem jiný. Když se o auto staráte tak je to nejvýhodnější. Pokud je auto ve špatném stavu tak za něj nedostanete asi moc a je lepší odchytit někoho z druhého konce republiky.. ale toho času…

Přidat vlastní názor